VRCHOL SEZONY KUŽELKÁŘŮ S MISTROVSKOU MEDAILÍ MARKA PLŠKA

02.06.2013 13:38

Trutnov - Na kuželkářských drahách se před pár dny uskutečnila mistrovství České republiky jednotlivců. Mladé naděje trutnovské Lokomotivy startovaly mezi českou elitou hned ve čtyřech věkových kategoriích.
V kategorii juniorů reprezentoval v Českých Velenicích Michal Vlček. Bohužel, moc se mu nedařilo a obsadil 34. místo po výkonu 495 kuželek na 120 hodů sdružených.

U mladších kategorií museli trenéři řešit problém - kdo kam pojede? Nakonec pomohli rodiče, kteří mají ke kuželkářskému sportu také blízko a zároveň zajistili svými auty dopravu.

V kategorii dorostenek se vydala Eva Kammelová do Hazlova (350 km od Trutnova) s tatínkem Pavlem. V disciplině na 120 hodů sdružených obsadila 16. místo výkonem 510 kuželek a zajistila si postup do nedělního finálového sprintu. V tom skončila na 10. místě.

Se starším žákem Davidem Ryzákem cestoval do Horního Benešova (200 km) trenér Petr Holý a Davidův tatínek. V sobotním startu na 100 hodů obsadil trutnovský mladík 15. místo a také on si zajistil postup do nedělního sprintu. Tam však na něj „číhal“ budoucí mistr ČR Jaroslav Valenta z TJ Sokol Teplá. Po nervy drásajícím boji nakonec David podlehl až v „rozstřelu“ a obsadil 9. místo. Bez medaile se ale mladí trutnovští kuželkáři domů nevrátili.

Nejkratší cestování na šampionát měl čerstvý dorostenec Marek Plšek, protože se mistrovství konalo v Náchodě. Koučem pro toto vyvrcholení sezony mu byl jeho otec Arnošt. Marek se skoro stejně jako ostatní umístil v sobotním startu na 120 hodů na 16. místě výborným výkonem 539 kuželek. V nedělním finálovém sprintu se však nejmladší a postavou skoro nejmenší hráč vypjal k vynikajícím výkonům a získal bronzovou medaili.

Znovu se ukázalo, že i ve skromných trutnovských podmínkách lze vychovat skvělé sportovce. Jak silní by asi byli trutnovští kuželkáři, kdyby mohli zkvalitnit a zdvojnásobit objem tréninku na plánované čtyřdráze?