Trutnovští kuželkáři se na Slovensku a Moravě neztratili

11.11.2012 14:00

Trutnovští kuželkáři se na Slovensku a Moravě neztratili

 

Trutnov - Ještě předtím, než jim začala sezona, vyrazili kuželkáři Trutnova na soustředění na Slovensko a Moravu, které je mělo připravit na soutěž. Této výpravy se zúčastnili Roman Kyncl, Ivan Kulich Ivan, Jaroslav Jusko, Zdeněk Babka, Tomáš Ryšavý, Josef Prokopec, Zbyněk Röszler a Miloš Veigl.
V rámci tohoto soustředění nejdříve zavítali Trutnovští na silně obsazený turnaj na Slovensku s názvem „Vrútocká 120“. Dějištěm tohoto klání byla čtyřdráhová kuželna v malebném sedmitisícovém městečku Vrútky na západním Slovensku. Všichni trutnovští hráči skončili do 36. místa. Na turnaji startovalo 217 kuželkářů ze Slovenska, Polska, Maďarska a Česka.O dva dny později se trutnovští hráči představili na stejném místě znovu. V přátelském utkání, hraném opět na 120 hodů sdružených, sice s tamní Lokomotivou Vrútky prohráli 3230:3213, ale i tak je to skvělý výsledek, protože domácí tým působí ve slovenské extralize. Vyzvednout si zaslouží výkon Pepy Prokopce, který porazil ze všech hráčů nejvíc kuželek (582) a získal si obdiv i necelé stovky domácích diváků.

Pro trutnovské hráče to byl skvělý zážitek, neboť jejich dvoudráha takovou diváckou kapacitu zdaleka nemá. Po odehrání se hosté z Podkrkonoší přesvědčili, jak je svět malý. Dozvěděli se totiž, že tamní předseda Blahuta hrál kdysi kuželky za Hraničáře Trutnov a hráč Kovacs se narodil v nedalekém Žacléři.

Po těchto dvou akcích byl na pořadu dne „aktivní odpočinek“ ve formě výstupu na nedaleký hrad Strečno, který prověřil každého účastníka zvláště po fyzické stránce.

Závěrečný den soustředění byl ve znamení 180tikilometrového přesunu na Moravu k dalšímu přátelskému zápasu. Ve čtyřtisícovém městě Ratíškovice nastoupili Trutnovští proti místní SK Baník, se kterým si jednoznačně poradili v poměru 7:1 na body a na kuželky 3004:2765. Hráčem zápasu byl opět trutnovský „snajpr“, jenž sestřelil nejvíce – 534 kuželek, a to Tomáš Ryšavý.

Soustředění splnilo svůj účel – prověřit hráče jak po fyzické, tak hráčské stránce. Na všech třech zápasech panovala velmi přátelská a uvolněná atmosféra. Více o trutnovských kuželkách a nejen o tomto soustředění se dozvíte na www.kuzelkytrutnov.cz.