TRUTNOVSKÉ KUŽELKÁŘSKÉ MLÁDÍ SE ZASLOUŽILO O DVA KRAJSKÉ TITULY

30.03.2012 22:03

 

Trutnov - Dva tituly mistrů Královéhradeckého kraje vybojovaly mladé naděje trutnovské Lokomotivy. V kategorii dorostenek obhájila v Náchodě svůj titul šestnáctiletá Eva Kammelová, ve Vrchlabí byl mezi žáky nejlepší čtrnáctiletý Marek Plšek.
Oba si zároveň zajistili postup na blížící se mistrovství České republiky. Eva se utkala s naší elitou už v loňském roce, kdy obsadila čtvrté místo ve sprintu, a tak 28. a 29. dubna určitě nepojede do Dačic bez nadějí. Ve stejném termínu se uskuteční i žákovský šampionát v Pelhřimově, kde si svou premiérovou účast odbude Marek Plšek, který se v krajském mistrovství blýskl osobním rekordem 451 kuželek na 100 hodů sdružených.


Eva Kammelová.

Mladý kuželkář však nemusí být jediným zástupce Lokomotivy na republikovém šampionátu, protože další tři žáci, stejně jako Marek, ještě mají šanci se probojovat do šestnáctičlenného finále Poháru mladých nadějí v Olomouci. Z Hané si pak třináct nejlepších v závěrečném hodnocení zajistí postup do Pelhřimova. Poslední kolo soutěže je na programu 4. března v Náchodě.


VÝSLEDKY KRAJSKÝCH ŠAMPIONÁTŮ
dorostenky (120 hodů sdružených):
1. Eva Kammelová (Loko Trutnov) 499 kuželek, 2. Martina Divišová (SKK Jičín) 491, 3. Monika Víchová (SKK Jičín) 452.

žáci (100 hodů sdružených): 1. Marek Plšek (Loko Trutnov) 451, 2. Ivan Filip (Sokol Smiřice) 440, 3. Martin Kováčik (SKK Náchod) 438 … 6. Marek Žoudlík 405, 7. David Ryzák (oba Loko Trutnov) 387.


Trutnovští kuželkáři ve Vrchlabí - zzleva Marek Žoudlík, David Ryzák a Marek Plšek.