Petr Holý byl uveden do síně slávy a Ivan Kulich obdržel ocenění za zásluhy kuželkářskému sportu !

08.04.2013 22:15

 

Trutnov - Nejvyšší vyznamenání, jaké lze dosáhnout v českém kuželkářském sportu, získal Trutnovák Petr Holý. Na slavnostním vyhlášení Nejlepšího kuželkáře roku v Třebíči byl uveden do Síně slávy. Na stejné akci byl při příležitosti životního jubilea (50 let) za zásluhy v tomto sportu oceněn i jeho kolega z oddílu Lokomotivy Ivan Kulich.

Petr Holý (vpravo) a Ivan Kulich.

„Každý rok vyberou jednoho dva kuželkáře. Letos už vyšla řada na mě,“ usmíval se Petr Holý, který se tak dostal do společnosti mistrů světa a těch nejzasloužilejších pracovníků. „Když se podíváme na ten seznam, zjistíme, že polovička oceněných už je v něm im memoriam, tak jsem si z toho dělal srandu, že jsem to dostal před smrtí,“ vtipkoval nestor trutnovských kuželek.

V jejich „zajetí“ se Petr Holý pohybuje už šedesát let. Začínal v oddíle jako stavěč kuželek, pak prošel mnoha funkcemi a v roce 1993 se stal šéftrenérem české reprezentace, kterého s přestávkou jednoho období dělá dodnes. „V červnu je valná hromada a už jsem jim řekl, že pokračovat nebudu,“ oznámil svůj konec na reprezentačním poli, kde se také patnáct let pohyboval jako trenér juniorského týmu. „Za tu dobu jsme získali pět titulů mistrů světa a plno medailí,“ vzpomínal.

V trutnovském oddíle Lokomotivy se Petr Holý stará o výchovu mládeže, která si v letošní sezoně poprvé zahrála nejvyšší domácí dorosteneckou soutěž.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz