NAPSALI O NÁS

Skvělý junior Marek Plšek zazářil, z mistrovství ČR přivezl bronz

02.06.2013 13:43

Marek Plšek

Marek Plšek Autor: www.lokotrutnov.cz

16.5.2013 06:22

Trutnov - Na kuželkářských drahách po několika koutech republiky se uskutečnily národní šampionáty jednotlivců všech kategorií. Mladí kuželkáři trutnovské Lokomotivy startovali mezi českou elitou hned ve čtyřech věkových kategoriích.

 
 
 

Mezi juniory reprezentoval v Českých Velenicích Michal Vlček. Bohužel se mu moc nedařilo a s výkonem 495 kuželek na 120 sdružených hodů obsadil 34. místo.

U mladších kategorií museli trenéři řešit problém – kdo kam pojede. Nakonec pomohli rodiče, kteří naštěstí mají ke kuželkářskému sportu také blízko a zároveň zajistili svými auty dopravu. Na mistrovství ČR dorostenek jela Eva Kammelová do 350 kilometrů vzdáleného Hazlova. V disciplíně na 120 hodů sdružených obsadila 16. místo výkonem 510 kuželek. Tím si zajistila postup do nedělního finálového sprintu, kde skončila na slušné desáté pozici.

Se starším žákem Davidem Ryzákem cestoval do Horního Benešova (200 km) vedle otce i trenér Petr Holý. V sobotním startu na 100 hodů obsadil David 15. místo a také on si zajistil postup do nedělního sprintu. Tam však na něj „číhal" budoucí mistr ČR Jaroslav Valenta z TJ Sokol Teplá. Po nervy drásajícím boji nakonec David podlehl až v „rozstřelu" a obsadil konečnou 9. příčku.

Bez medaile se mladí trutnovští kuželkáři nakonec domů nevraceli. Zeměpisně nejblíž to měl čerstvý dorostenec Marek Plšek, jelikož šampionát v jeho kategorii se konal v Náchodě. Trenérského řemesla pro toto vyvrcholení sezony se ujal Markův otec Arnošt. Trutnovský reprezentant se podobně jako ostatní umístil v sobotním startu na 16. místě. Výborným výkonem 539 kuželek si také zajistil postup do finálového sprintu. Tam se nejmladší hráč vypjal k vynikajícím výkonům a získal bronzový kov.

Znovu se ukázalo, že i ve skromných trutnovských podmínkách lze vychovat skvělé sportovce. Ohlédnutí za šampionáty tak nelze zakončit jinak než gratulací medailistovi a otázkou: Jak silní by asi byli trutnovští hráči, kdyby mohli zkvalitnit a zdvojnásobit objem tréninku na plánované čtyřdráze?

Komentář k mistrovství České republiky v Náchodě
Povím vám SKORO pohádku…

… o tom, jak kluk s čerstvou občankou v kapse a s dunícím saduritem v uších, bojoval s 18-ti letými habány na náchodských deskách.

Jak se to urodilo:

Po postupu z domácího Přeboru okresu byl pro Marka úspěchem už výkon a postup na MČR z vrchlabské kuželny, kde proběhly přebory kraje. Přechod ze starších žáků do kategorie dorostu je totiž pořádným skokem mezi „dravce".

MČR první den – 120hs:

Začátkem bylo cestování do Náchoda se zástupcem klubu, které zvládla Vendy Krulišová standardně, což znamená velmi dobře. Po formalitách s akreditací přišel první šok – los. V 10 hodin vylosované číslo 35 znamenalo poslední rundu, a tím i nekonečné čekání na start, jehož počátek byl v 19.40! Únava se trošku projevila, ale po pár hodech byla pryč. Plné stabilně dobré, dorážka na málo hraných deskách znamenala, bohužel, několikrát „klackování". Předchozí výkony ostatních nutily podat postupový výkon na hranici osobáku. A pak – dorážka na poslední dráze, posledních pět hodů, na počítadle 530, na postup je třeba 539. Otvírka dobrá, levá „plzeň", další hod jen o milimetry mimo roh a vyražená pravá přední dáma, pokus o shození opět jen líže roh a levá zadní dáma, přední roh se jen zaklepal. Dva hody do konce a existence – přední roh + pravý sedlák. Mára se naštěstí nepoložil a oba hody přímo na komoru znamenají potřebných 539, a tím 16. místo a postup do sprintu! Až šestnáctý?!? Co by jiní za to dali! Radost byla veliká… Potom dlouhé vyhlášení vítězů, přesun na nocleh, rychlá večeře a o půlnoci pod peřinu…

MČR druhý den – sprint:

Budíček v 6.30 a už jsme opět na kuželně. Sprint se hraje na 2 x 20hs s bodem za výhru na dráze, pro 16 hráčů, podle pavouka s nasazením z předchozího dne (1-16, 2-15, 3-14, atd..). Máru čeká Mistr republiky ze soboty, první dlouhán (koukněte na fotky – to je fakt síla, jak nám soupeři vyrostli…), Jan Pašek z Liberce. Rozjezd s horší dorážkou = 0:1. Druhá dráha perfekt a 1:1, což znamená rozhoz na 3 hody do plných, sudden victory (náhlá smrt). Mára o jednu postupuje! Favorit má „cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum" = padla. Druhé kolo a další dlouhán, Jakub Ouhel z Kamenice.

Vyrovnaný boj na obou drahách a další skalp! Postup na 2:0! Další soupeř, Martin Myška z Třebíče, vedený koučem dorostenecké reprezentace, hraje fakt dobře, ale Marek ho měl na lopatě – 1:0 a na druhé dráze stále ve vedení. Bohužel dva újezdy na krále v 15. a 16. hodu a soupeřova smršť na závěr znamenají porážku 87:88 a stav 1:1. V rozhozu se nepovedl první hod a finále bylo tak blízko… Smůla… Následuje okamžitě bitva o medaile, atmosféra s plným, bouřícím a super pokřiky zpívajícím hledištěm za zády je fascinující. Další „čára" ke dvěma metrům, Jakub Flek z Blanska, s repre starty za sebou, chce také medaili. Ale „mrňous" Mára, s ledovým klidem a jistou rukou ustál ohromný tlak, a hody oku lahodícími mu nedává šanci! 2:0 a ruce letí nahoru! Máme medaili! Bronz má pro nás cenu zlata!

Díky Petru Holému a Láďovi Němcovi, trenérům mládeže, se po delší době opět urodila medaile! Díky trenéři! Sadurit je bohužel brzdou růstu výkonů všech hráčů, tak snad tam někde za stolem pochopí, že v Trutnově „rostou" a s novou kuželnou s deskami by jich bylo jistě více… Tak je a bude to pohádka??!!

Zaskakující kouč, otírající synovi Markovi hrací koule a sobě čelo (to ale byly nervy)

Arny Plšek

Poznámka - několik vysvětlivek trenéra dorostu k termínům:
- sadurit = povrch kuželkářské dráhy
- klackování = porážení sestavy kuželek po jedné
- plzeň = slangový název pro sestavu kuželek v dorážkové
- roh, levá či pravá, zadní či přední dáma = název jednotlivých kuželek
- Sudden Victory, náhlá smrt = rozstřel při remize na konci discipliny

Zdroj : https://krkonossky.denik.cz/ostatni_region/skvely-junior-marek-plsek-zazaril-z-mistrovstvi-cr-privezl-bronz-20130516.html

VRCHOL SEZONY KUŽELKÁŘŮ S MISTROVSKOU MEDAILÍ MARKA PLŠKA

02.06.2013 13:38
 
Trutnov - Na kuželkářských drahách se před pár dny uskutečnila mistrovství České republiky jednotlivců. Mladé naděje trutnovské Lokomotivy startovaly mezi českou elitou hned ve čtyřech věkových kategoriích.
V kategorii juniorů reprezentoval v Českých Velenicích Michal Vlček. Bohužel, moc se mu nedařilo a obsadil 34. místo po výkonu 495 kuželek na 120 hodů sdružených.

U mladších kategorií museli trenéři řešit problém - kdo kam pojede? Nakonec pomohli rodiče, kteří mají ke kuželkářskému sportu také blízko a zároveň zajistili svými auty dopravu.

V kategorii dorostenek se vydala Eva Kammelová do Hazlova (350 km od Trutnova) s tatínkem Pavlem. V disciplině na 120 hodů sdružených obsadila 16. místo výkonem 510 kuželek a zajistila si postup do nedělního finálového sprintu. V tom skončila na 10. místě.

Se starším žákem Davidem Ryzákem cestoval do Horního Benešova (200 km) trenér Petr Holý a Davidův tatínek. V sobotním startu na 100 hodů obsadil trutnovský mladík 15. místo a také on si zajistil postup do nedělního sprintu. Tam však na něj „číhal“ budoucí mistr ČR Jaroslav Valenta z TJ Sokol Teplá. Po nervy drásajícím boji nakonec David podlehl až v „rozstřelu“ a obsadil 9. místo. Bez medaile se ale mladí trutnovští kuželkáři domů nevrátili.

Nejkratší cestování na šampionát měl čerstvý dorostenec Marek Plšek, protože se mistrovství konalo v Náchodě. Koučem pro toto vyvrcholení sezony mu byl jeho otec Arnošt. Marek se skoro stejně jako ostatní umístil v sobotním startu na 120 hodů na 16. místě výborným výkonem 539 kuželek. V nedělním finálovém sprintu se však nejmladší a postavou skoro nejmenší hráč vypjal k vynikajícím výkonům a získal bronzovou medaili.Znovu se ukázalo, že i ve skromných trutnovských podmínkách lze vychovat skvělé sportovce. Jak silní by asi byli trutnovští kuželkáři, kdyby mohli zkvalitnit a zdvojnásobit objem tréninku na plánované čtyřdráze?


(bog, pho)
Trutnovinky.cz
Foto: Arnošt Plšek
 

Vyhlášení nejlepších sportovců Lokomotivy Trutnov za rok 2012

26.04.2013 21:38

Vyhlášení nejlepších sportovců Lokomotivy Trutnov za rok 2012 se ve středu 24.4.2013 uskutečnilo ve Společenském centru Uffo v Trutnově.V kategorii (trenér, cvičitel, funkcionář) byli oceněni také pánové Ladislav Němec a Ivan Kulich z našeho oddílů.Gratulujeme !!

Zdroj: https://trutnovinky.cz/index.php?gid=48061

Petr Holý byl uveden do síně slávy a Ivan Kulich obdržel ocenění za zásluhy kuželkářskému sportu !

08.04.2013 22:15

 

Trutnov - Nejvyšší vyznamenání, jaké lze dosáhnout v českém kuželkářském sportu, získal Trutnovák Petr Holý. Na slavnostním vyhlášení Nejlepšího kuželkáře roku v Třebíči byl uveden do Síně slávy. Na stejné akci byl při příležitosti životního jubilea (50 let) za zásluhy v tomto sportu oceněn i jeho kolega z oddílu Lokomotivy Ivan Kulich.

Petr Holý (vpravo) a Ivan Kulich.

„Každý rok vyberou jednoho dva kuželkáře. Letos už vyšla řada na mě,“ usmíval se Petr Holý, který se tak dostal do společnosti mistrů světa a těch nejzasloužilejších pracovníků. „Když se podíváme na ten seznam, zjistíme, že polovička oceněných už je v něm im memoriam, tak jsem si z toho dělal srandu, že jsem to dostal před smrtí,“ vtipkoval nestor trutnovských kuželek.

V jejich „zajetí“ se Petr Holý pohybuje už šedesát let. Začínal v oddíle jako stavěč kuželek, pak prošel mnoha funkcemi a v roce 1993 se stal šéftrenérem české reprezentace, kterého s přestávkou jednoho období dělá dodnes. „V červnu je valná hromada a už jsem jim řekl, že pokračovat nebudu,“ oznámil svůj konec na reprezentačním poli, kde se také patnáct let pohyboval jako trenér juniorského týmu. „Za tu dobu jsme získali pět titulů mistrů světa a plno medailí,“ vzpomínal.

V trutnovském oddíle Lokomotivy se Petr Holý stará o výchovu mládeže, která si v letošní sezoně poprvé zahrála nejvyšší domácí dorosteneckou soutěž.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
 

Kuželkářské naděje pohár neobhájily, v lize skončily šesté a tři se probojovaly na republiku

07.04.2013 08:37

 

Trutnov - Druhým finálovým turnajem Východočeského poháru družstev mládeže skončila hlavní část sezony pro mladé kuželkáře Lokomotivy Trutnov. Družstvo sice neobhájilo loňské prvenství, ale i stříbrná příčka v soutěži družstev Pardubického a Královéhradeckého kraje má svou hodnotu.
„Nutno přiznat, že A družstva Rychnova bylo v soutěži opravdu nejlepší. A pro naše mladé hráče je to alespoň výzva pro příští sezonu - opět vrátit krásný pohár do Trutnova,“ sdělil trenér Petr Holý.

Pořadí tří nejlepších týmů VP: 1. Start Rychnov A 20 bodů (748 kuželek), 2. Lokomotiva Trutnov 16 (728), 3. KK Vysoké Mýto 14 (698)


Soutěž jednotlivců: 1. Lepka průměr 255,7 kuželek, 2. Urbánek (oba Rychnov) 251,6, 3. David Ryzák 251,3, 4. Petr Kotek (oba Trutnov) 248,11. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA DOROSTU
Trutnovské družstvo dorostu se poprvé v historii představilo v naší nejvyšší soutěži - první kuželkářské lize dorostu. Mladý tým, v němž startovali také dva starší žáci, obsadil šesté místo, což při možnostech přípravy na trutnovské dvoudráze není vůbec špatné.

Konečná tabulka:

1. Kutná Hora 14 10 1 3 41:15 21
2. Hořice 14 10 1 3 39:17 21
3. Jičín 14 8 3 3 35:21 19

...

6. Trutnov 14 4 2 8 21:35 10

SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ
Velmi pěkných úspěchů dosáhli mladí trutnovští kuželkáři v soutěžích jednotlivců. Hned tři se probojovali do mistrovství České republiky.

V soutěži dorostenek obhájila Eva Kammelová svůj loňský titul a bude trutnovský oddíl reprezentovat na šampionátu v Hazlově. Marek Plšek obsadil v soutěži dorostenců třetí místo, což mu zaručilo také účast mistrovství, které se uskuteční v nedalekém Náchodě. Marek Žoudlík byl osmý. Starší žák David Ryzák si na český šampionát zajede až do Horního Benešova, pár kilometrů od Opavy. Do mládeže lze počítat i Michala Vlčka, který po druhém místě v krajském přeboru, bude bojovat o čelní umístění v Českých Velenicích až u hranic s Rakouskem. Všechna mistrovství se uskuteční o víkendu 4. a 5. května.
 

 

Skvělý Marek Žoudlík a cenný bod z Rychnova

28.11.2012 20:17
Trutnov - Marek Žoudlík byl jednoznačným strůjcem zisku velmi cenného bodu v dalším ligovém utkání 1. kuželkářské ligy dorostu v Rychnově proti dorostu STARTU.
Stále bez Evy Kammelové, která musela kvůli studijním povinnostem omezit účast na trénincích odjeli trutnovští dorostenci do Rychnova s touhou zabodovat. Jako první nastupovali Marek Žoudlík a Petr Kotek. „Začátek byl jak z říše snů. Oba naši hráči vyhráli první čtvrtinu - 137:123 a 134:122,“ pochvaloval si trenér Petr Holý. Pak však přišel Kotkův „kolaps“ a výkon 101 (proti soupeřovým 141) ho „vyhnal“ na lavičku. Střídající David Ryzák přes dobrý výkon už nestačil ztrátu smazat.

Marek Žoudlík ovšem dál pokračoval ve skvělé hře a dosáhl trutnovského dorosteneckého rekordu – 553 a soupeř i přes střídání odešel poražen rozdílem 75 kuželek. Marek Plšek tak nastupoval do utkání s náskokem 54 kuželek při stavu 1:1. „Zde musím udělat malou sondu do pravidel utkání, která se nehrají jen na dosažený celkový výkon, ale rozhodující je počet vítězství v jednotlivých „čtvrtinách“. Každý hráč hraje 4 x 30 hodů a za každých 30 hodů lze v případě vítězství získat bod, při remize pak se oba o bod podělí. Vítězem je pak hráč, který dosáhne větší počet dílčích vítězství, teprve při stavu 2:2 rozhoduje výkon. Na konci utkání se pak družstvu, které dosáhlo vyššího výkonu v poražených kuželkách přiděluje 1 bod,“ informoval trenér Holý.

Žoudlík vyhrál 4:0 a 553:478, Kotek s Ryzákem dosáhli sice remízového bodového stavu 2:2, ale lepším výkonem (513:492) získali hlavní bod domácí. Proto Marek Plšek nastupoval za stavu 1:1 na body a s náskokem 44 kuželek. Prohra o méně než 54 znamenala pak remízu v celém utkání. Bohužel, Markovi se hrubě nedařilo, prohrál 4:0 na dráhy, ale jen o 49 kuželek a těch 5 trutnovských kuželek do plusu rozhodlo o velmi cenné remize.

Poslední utkání letošního roku sehrají trutnovští dorostenci v Náchodě proti tamnímu áčku, celku ze druhého místa tabulky. „Ale v Náchodě jsme nikdy nehráli špatně, a tak určitě nejedeme bez nadějí,“ upozornil trenér Petr Holý.

START RYCHNOV - LOKOMOTIVA TRUTNOV 2:2
Lepka a Abel 478 -75 553 Žoudlík (0:4) 0:1
Hubáček 513 -54 492 Kotek (235), Ryzák (257) (2:2) 1:0
Urbánek 527 - 5 478 Plšek Marek (4:0) 1:0
1518 1523 0:1


Zdroj :https://trutnovinky.cz/index.php?gid=34447

Kuželkářský dorost na třech frontách

17.11.2012 21:42
Trutnov – V první lize dorostenců, ve Východočeském poháru a Poháru mladých nadějí bojovali v posledních týdnech kuželkáři trutnovské Lokomotivy.
1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA DOROSTU
V domácím prostředí trutnovské družstvo deklasovalo mladé kuželkáře z Náchoda B po pěkném výkonu 4:0. Velmi dobře si vedli hlavně hoši, Evě Kammelové se tolik nedařilo, přesto svoji soupeřku s přehledem přehrála.


LOKOMOTIVA TRUTNOV - SKK PRIMÁTOR NÁCHOD B 1497:1273
Petr Kotek +
Marek Plšek 512 + 100 412 Hejzlar Antonín
Marek Žoudlík 510 + 167 443 Dušková Petra

Eva Kammelová 475 + 224 418 Cvejn Radek
1497 1273


V souboji s vedoucím celkem soutěže z Kutné Hory nepodali hráči Trutnova špatný výkon, na domácí to ale nestačilo. „Jen pro ilustraci, Kutnohorští na své čtyřdráze mají trénink dvakrát týdně po čtyřech hodinách a jejich družstvo má šest členů. Nás se připravuje celkem sedmnáct a na své stařičké dvoudráze máme dva tříhodinové tréninky,“ poukázal trenér Petr Holý, že manko v přípravě se musí někde projevit. Každý z jeho svěřenců však se svým soupeřem dlouho držel krok a až v závěru se vždy projevila větší zkušenost aktuálního lídra první ligy.

SPARTA KUTNÁ HORA - LOKOMOTIVA TRUTNOV 1544:1463

Hrčkulák 504 + 11 493 Marek Plšek (v polovině 258:248 pro Plška)
Šmidlík 523 + 39 495 Marek Žoudlík
Hartman 517 + 81 475 David Ryzák (v polovině 243:237 pro Ryzáka)
1544 1463


Tabulka:

1. Sp. Kutná Hora 7 5 1 1 47:37 11
2. SKK Náchod A 7 5 0 2 50:34 10
3. SKK Hořice 7 5 0 2 48:36 10
4. Start Rychnov 7 4 0 3 47:37 8
5. SKK Jičín A 7 2 2 3 46:38 6
6. Loko Trutnov 7 3 0 4 43:41 6


V neděli 18. listopadu se utkají trutnovští dorostenci se svými vrstevníky v Rychnově a podzimní část soutěže zakončí v Náchodě 2. prosince proti tamnímu A družstvu.


2. VYCHODOČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE
Excelentní výkon podalo družstvo v Jičíně ve druhém turnaji této soutěže a opět jako v prvním kole s převahou zvítězilo a upevnilo si vedení.

Výsledek turnaje v Jičíně:
1. Loko Trutnov 755 kuželek (P. Kotek 250, D. Ryzák 253, M. Plšek 252), 2. SKK Jičín 700 (nejlepší Pulda 270), 3. SKK Náchod B 644 (nejlepší Čtvrtečková 242).

Pořadí po 2. turnaji:
1. Loko Trutnov 12 bodů 757
2. SKK Náchod A 8 bodů 668
3. SKK Jičín 8 bodů 663

Třetí turnaj uskuteční 2. prosince na jediné dvoudráze v soutěži, na kuželně trutnovské Lokomotivy v Polské ulici (vedle Lidlu).


3. POHÁR MLADÝCH NADĚJÍ
Bohužel, nemoc si vybrala svou daň, a tak k druhému turnaji do Vrchlabí odjely z pěti přihlášených pouze tři trutnovské naděje, ale nevedly si vůbec špatně.


Kategorie starších žáků:
1. Petr Kotek 259
11. David Ryzák 224

Kategorie mladších žáků:
7. Adam Holý 221
(vůbec nejmladší účastník, stále ještě devítiletý, překonal o plných patnáct kuželek svůj osobní rekord)

 

Trutnovští kuželkáři se na Slovensku a Moravě neztratili

11.11.2012 14:00

Trutnovští kuželkáři se na Slovensku a Moravě neztratili

 

Trutnov - Ještě předtím, než jim začala sezona, vyrazili kuželkáři Trutnova na soustředění na Slovensko a Moravu, které je mělo připravit na soutěž. Této výpravy se zúčastnili Roman Kyncl, Ivan Kulich Ivan, Jaroslav Jusko, Zdeněk Babka, Tomáš Ryšavý, Josef Prokopec, Zbyněk Röszler a Miloš Veigl.
V rámci tohoto soustředění nejdříve zavítali Trutnovští na silně obsazený turnaj na Slovensku s názvem „Vrútocká 120“. Dějištěm tohoto klání byla čtyřdráhová kuželna v malebném sedmitisícovém městečku Vrútky na západním Slovensku. Všichni trutnovští hráči skončili do 36. místa. Na turnaji startovalo 217 kuželkářů ze Slovenska, Polska, Maďarska a Česka.O dva dny později se trutnovští hráči představili na stejném místě znovu. V přátelském utkání, hraném opět na 120 hodů sdružených, sice s tamní Lokomotivou Vrútky prohráli 3230:3213, ale i tak je to skvělý výsledek, protože domácí tým působí ve slovenské extralize. Vyzvednout si zaslouží výkon Pepy Prokopce, který porazil ze všech hráčů nejvíc kuželek (582) a získal si obdiv i necelé stovky domácích diváků.

Pro trutnovské hráče to byl skvělý zážitek, neboť jejich dvoudráha takovou diváckou kapacitu zdaleka nemá. Po odehrání se hosté z Podkrkonoší přesvědčili, jak je svět malý. Dozvěděli se totiž, že tamní předseda Blahuta hrál kdysi kuželky za Hraničáře Trutnov a hráč Kovacs se narodil v nedalekém Žacléři.

Po těchto dvou akcích byl na pořadu dne „aktivní odpočinek“ ve formě výstupu na nedaleký hrad Strečno, který prověřil každého účastníka zvláště po fyzické stránce.

Závěrečný den soustředění byl ve znamení 180tikilometrového přesunu na Moravu k dalšímu přátelskému zápasu. Ve čtyřtisícovém městě Ratíškovice nastoupili Trutnovští proti místní SK Baník, se kterým si jednoznačně poradili v poměru 7:1 na body a na kuželky 3004:2765. Hráčem zápasu byl opět trutnovský „snajpr“, jenž sestřelil nejvíce – 534 kuželek, a to Tomáš Ryšavý.

Soustředění splnilo svůj účel – prověřit hráče jak po fyzické, tak hráčské stránce. Na všech třech zápasech panovala velmi přátelská a uvolněná atmosféra. Více o trutnovských kuželkách a nejen o tomto soustředění se dozvíte na www.kuzelkytrutnov.cz.
 

Dvojí vítězné vykročení mladých kuželkářů do první ligy

28.09.2012 11:55

DVOJÍ VÍTĚZNÉ VYKROČENÍ MLADÝCH KUŽELKÁŘŮ DO PRVNÍ LIGY

Trutnov - Dvěma úspěchy zahájil dorost trutnovské Lokomotivy své historické působení v nejvyšší soutěži - první kuželkářské lize. V úvodu sezony dokázal nejprve porazit jednoho z favoritů soutěže Rychnov nad Kněžnou 3:1 a ve druhém kole si stejným výsledkem poradil s Náchodem. O víkendu zavítají Trutnovští do Hořic.
Utkání proti Startu Rychnovu bylo poznamenáno tím, že oba trenéři trutnovského družstva byli na dovolené v zahraničí. Perfektně je však zastoupili A. Plšek a V. Krulišová. O výsledku rozhodl až úplný závěr, kdy Marek Plšek v posledních 30 hodech deklasoval svého soupeře o 36 kuželek a do Itálie a Tunisu putovala vítězná „SMSka“, však také odpovědí byl příslib sladké odměny. Výkon družstvo nebyl úplně stoprocentní, ale bojovnost našeho dorostu slavila zasloužený úspěch.O týden později hostili dorostenci Lokomotivy SKK Náchod, v jehož dresu startuje vítěz Poháru mladých nadějí 2011/2012 a český reprezentant na Světovém poháru mládeže v Bautzenu, Martin Kováčik. V trutnovských barvách výtečně zahájila Eva Kammelová, která právě zmiňovaného Kovačíka vůbec „nepustila ke slovu“ a zajistila náskok 49 kuželek (519:470). Dokonalý obrat v utkání naopak přivodila hostující Nina Brožková, která porazila trutnovskou dvojici D. Ryzák a střídající P. Kotek rozdílem 66 kuželek (444:541). Vše musel zachraňovat „dotahovák“ Marek Plšek. Ten se však svého úkolu zhostil skvěle, a tak trochu i díky slabší hře soupeřky zůstaly body i z druhého utkání doma. „Výkon naší dvojice na druhém místě sestavy však rozhodně nebyl optimální a v některém z dalších utkání by se nám mohl vymstít,“ všiml si trenér Petr Holý.


Výsledkový servis:
LOKO TRUTNOV - START RYCHNOV 3:1 (1444:1389)
Eva Kammelová - Ondřej Lepka 483:516
Petr Kotek - Dan Abel 460:413
Marek Plšek - David Urbánek 501:460

LOKO TRUTNOV - SKK PRIMÁTOR NÁCHOD 3:1 (1430:1366)
Eva Kammelová - Martin Kováčik 519:470
David Ryzák, Petr Kotek - Nina Brožková 444:510
Marek Plšek - Kateřina Majerová 467:386

  

https://trutnovinky.cz/index.php?gid=33826

V Trutnově se bude hrát nejvyšší kuželkářská soutěž

17.07.2012 20:59

V TRUTNOVĚ SE BUDE HRÁT NEJVYŠŠÍ KUŽELKÁŘSKÁ SOUTĚŽ. ZÁSLUHOU DOROSTENCŮ

Trutnov - Ani se tomu nechce věřit, ale i v Trutnově - dokonce na dvoudráze - se bude hrát nejvyšší česká soutěž. Družstvo dorostu Lokomotivy se stalo účastníkem 1. kuželkářské ligy dorostu. „Je to další úspěch našeho mládí, klubu však přináší mimo radosti i dost velké problémy, zejména v zajištění kvalitního tréninku,“ říká trutnovský trenér Petr Holý.


Dnes, kdy mají dorostenci k tréninku vyhrazeno pondělí, vychází časově možnost absolvovat maximálně 60 hodů. První liga se však hraje na 120 hodů a tomu se musí přizpůsobit i tréninkové dávky. „Osmnáctičlenný kolektiv jsme rozdělili na tři skupiny. Pro první ligu je vytipováno šest hráčů a hráček,“ sdělil Holý. Jsou to: Eva Kammelová, Petr Kotek, Marek Plšek, David Ryzák, Marek Žoudlík a David Chaloupka.

Jejich trénink předpokládá 3 až 4 hodiny na kuželně. Jak to ale udělat, když pro trénink celého družstva dorostu je vyhrazena doba od 13 do 17 hodin? „Budeme muset hledat další dny pro trénink. Vše však také závisí na rozvrzích hodin ve školách,“ naznačil kouč Petr Holý.

Druhá výkonnostní skupina se bude připravovat na turnaje Poháru mladých nadějí a Východočeský pohár mládeže družstev, v němž Trutnovští obhajují prvenství z ročníku 2011/2012. A ti nejmladší, kterých je momentálně osm, budou hlavně trénovat a ti zdatnější budou získávat zkušenosti v Lize neregistrovaných.

První utkání prvoligové soutěže sehraje trutnovský dorost v domácím prostředí se svým tradičním rivalem – dorostem Startu Rychnov v neděli 16. září. „Mezi osmi družstvy je naše jediné s dvoudráhou, za to nás nebudou mít soupeři příliš rádi, protože utkání trvá dvojnásobnou dobu oproti čtyřdráze,“ pronesl Petr Holý, který bojuje za výstavbu trutnovské čtyřdráhy.

„Připravujeme také schůzku s rodiči, kde je chceme požádat o pomoc v zajištění činnosti, zejména co se dopravy týče. Uvítáme i jakýkoli další spolupráci a sponzoring,“ dodal trenér trutnovského oddílu, který tento týden získal další ocenění za práci s mládeží. Marek Plšek a trenér spolu s dalšími sedmi mladíky z celé republiky byli pozváni na třídenní kemp do Dačic, který pořádá Česká kuželkářská asociace.
 
1 | 2 >>